Haberler > “Eskişehirde Bir İlk “Zeytinyağı İşleme Tesisi Kurulumu”

Şirketimiz tarafından hazırlanıp Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 11. Etap Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programına sunulan “Eskişehirde Bir İlk “Zeytinyağı İşleme Tesisi Kurulumu”  Projemiz yapılan değerlendirme sonucu hibe almaya hak kazanmış; Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüz yetkilileri ile şirketimiz arasında 31. 05. 2017 günü hibe sözleşmesi imzalanmıştır.

Proje kapsamında bölgemizdeki zeytinlerden kaliteli yağ elde etmek için Mayıslar Köyümüze Modern Kontiniu sistem(SOĞUK SIKIM) zeytinyağı işletmesi kurulacaktır. Böylelikle Bölgemizde üretilen zeytinler sadece ham olarak değil: işlenerek en iyi şekilde değerlendirilip halkımıza sunulacaktır.

Kurulacak işletmemiz bölgeden satın alacağı ham zeytinleri işleyeceği gibi değerli çiftçilerimizin işletmemize getireceği zeytinleri işleyip çiftçimize elde edilen yağlarını teslim ederekte bölgemize faydalı olacaktır.

Başta Mayıslar Köyümüz olmak üzere tüm Orta Sakarya Vadisinde Zeytin Yetiştiriciliği yapan çiftçilerimize hayırlı olması dileğiyle……Eskişehir Web Tasarım