Hakkımızda

Macıroğlu; Rıdvan Can oğulu Emre Can’ın hobi olarak başladığı zeytin ağacı yetiştiriciliğinden butik zeytin, zeytinyağı, zeytin ezmesi ve domates suyu üretimine geçmek istemişiyle kurulmuştur. 

Eskişehir’in ilk zeytin ve zeytinyağı üreticisi olan Macıroğlu, Sakarı bölgesinde yetişen zeytinleri özenle toplayarak elde ettiği zeytin, zeytinyağı ve zeytin ezmesini damak tadınıza uygun sunmayı benimsemiştir. 

Macıroğlu;KOSGEB Girişimcilik desteği alarak kurulmuş olup Mayıslar Mahallesinde butik üretimini sürdürmektedir. 

Zeytin ve zeytinyağlarımızı; mikro klima özelliği taşıyan Sakarya havzasında yetişen Gemlik cinsi zeytin ağaçlarımızdan elde etmekteyiz. Buradaki ağaçlar özel bir ilgi ve özen ile büyütülmekte ve yağımızın kalitesi için büyük önem taşımaktadır. Bölgenin tuzlu olmayan nemli yapısı ve soğuk sıkım üretim tekniğinden dolayı asit oranı %0,2-0,3 olan özel bir damak tadı sunmaktadır. Zeytinyağlarımız pek çok gurme ve tadımcı tarafından kalite ve tat skalasında tam puan almıştır. Bunun en büyük nedeni ise üretim aşamalarında dikkat edilen kalite/saflık kriterler ile hijyendir. 

Üretimimiz zeytinlerin el ile toplanmasıyla başlar ve hiç bekletilmeden yağhanelerimize gönderilir. Burada da hiç vakit kaybetmeden üretim işlemine başlanır. Öncelikle zeytinler yapraklarından ve dallardan ayrılır ve su ile özenle yıkanır. Ardından soğuk sıkım yöntemi ile sıkılarak maksimum 0.3 asit oranına sahip yüksek kaliteli zeytinyağı haline gelir. Elde edilen bu zeytinyağı oksijen ve ışık geçirmeyen antimikrobiyal tanklarda uygun sıcaklıkta dinlendirilir. Ardından paketlenir ve sofranıza sunulmak üzere yola çıkar.

Macıroğlu; İç Anadolu’nun ve Eskişehir’in ilk yerli zeytin ve zeytinyağı markasını oluşturmanın gururunu yaşamaktadır. Eskişehir Web Tasarım